🔥 Tento víkend fashion kabelka za 24€!🔥
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
08:00 - 15:00, PO - PIA
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 50,00 € a máte dopravu ZADARMO

 

 

 Návod na používanie a ošetrovanie tovaru

 

Vážený zákazník, venujte prosím dostatočnú pozornosť nasledujúcim informáciám. Upozorňujeme Vás na niekoľko skutočností ako udržiavať a zaobchádzať so zakúpeným tovarom.

 

Pre každý účel použitia je vhodný iný druh kabelky. Účelovosť ovplyvňuje  voľbu použitého materiálu, konštrukciu, prevedenie a spôsob údržby kabelky. Berte teda prosím pri výbere kabelky do úvahy k akému účelu ju chcete používať - na bežné nosenie, nákupy, cestovanie či príležitostne na spoločenské podujatia .

 

 

Výrobky nepreťažujte nad povolenú hmotnosť, tá je daná nasledovne :

 

0,4 kg - spoločenské kabelky, listovky, crossbody kabelky
 
0,8 kg - kabelky do ruky, biznis kabelky, kabelky na rameno (okrem kabeliek typu shopper), vaky a vačky (okrem školských a turistických vakov)
 
1,5 kg - plážové tašky, shopper kabelky, školské ruksaky, turistické vaky a detské tašky
 
4 kg - aktovky, kabely a pracovné tašky
 
8 kg - športové kabely a cestovné tašky 
 
 
 
 
Použitý materiál, jeho údržba a ošetrovanie:
 

Useň (koža)- Useň je najčastejšie používaný prírodný materiál s ideálnymi vlastnosťami pre výrobu kabelky. Je priedušná, mäkká, prispôsobivá a má veľmi dobré absorbčné vlastnosti. Useň však nie je neobmedzene odolná voči pôsobeniu vlhkosti z vonkajšej strany (klimatické vplyvy), a preto sa treba o ňu neustále starať. Rozoznávanme niekoľko základných druhov usní:

 1. a) Hladká useň – Je useň s jemne štrukturovaným povrchom s malými pórmi. Kabelku z tohto materiálu zbavte nečistôt vhodnou kefkou alebo mäkkou vlhkou handričkou a vytrite do sucha. Použite impregnáciu a vhodný krém požadovaného odtieňu. Nosnosť kabelky záleží od jej veľkosti, tvaru a pevnosti materiálu. Hmotnosť obsahu v kabelke musí byť priamo úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu.                                                                                            
 2. b) Laková useň – Je useň s hladkým a lesklým povrchom, ktorý je docielený lakovou úpravou usne. Jej povrch je veľmi chúlostivý na mechanické poškodenie, chemické vplyvy, premočenie a mráz. Nečistoty z povrchu usne odstráňte jemnou vlhkou handričkou, povrch ošetrite prostriedkami na lakové usne. Nosnosť kabelky záleží od jej veľkosti, tvaru a pevnosti materiálu. Hmotnosť obsahu v kabelke musí byť priamo úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu.                                                                                                                                    
 3. c) Povrstvená useň – je useň, ktorá má na povrchu nanesenú či pripojenú vrstvu fólie alebo plastu. Má podobné vlastnosti ako laková useň. Tento materiál utrite vlhkou handričkou , do sucha alebo používajte prostriedky určené k ošetreniu syntetických materiálov. Nosnosť kabelky záleží od jej veľkosti, tvaru a pevnosti materiálu. Hmotnosť obsahu v kabelke musí byť priamo úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu.                                                                         
 4. d) Nubuk, velúr (semiš) – je useň brúsená po líci alebo po rube. Kabelky z tohto materiálu ošetrujte pryžovou kefkou a prípravkami, ktoré sú určené pre vlasové usne. Tieto prípravky oživujú farbu a môžu byť farebné alebo bezfarebné. Dôležité je ošetrenie vlasových usní vhodnou impregnáciou zvyšujúcou odolnosť proti vode. Tieto usne nikdy nekrémujte. Nosnosť kabelky záleží od jej veľkosti, tvaru a pevnosti materiálu. Hmotnosť obsahu v kabelke musí byť priamo úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu.                                           

Textil – Kabelky z textilného materiálu nie sú vhodné na používanie v dažďovom počasí. Ošetrujeme ich nasucho jemnými krúživými pohybmi kefkou, čistiacimi sprejmi na textil, ktoré okrem iného zamedzia ušpineniu. Nosnosť kabelky záleží od jej veľkosti, tvaru a pevnosti materiálu. Hmotnosť obsahu v kabelke musí byť priamo úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu. 

 

Syntetické materiály (plasty, koženky) – Tieto materiály často pripomínajú svojím vzhľadom useň (kožu), ale ich vlastnosti nedosahujú kvalitu prírodných usní. Plastové súčasti kabeliek a kabelky z koženky, ktoré sú farbené na povrchu sú veľmi náchylné k mechanickému poškodeniu. Pri tomto poškodení dochádza k zodretiu farby na povrchu a k presvitaniu pôvodnej farby materiálu. Umývajte ju vlhkou handričkou s pridaním saponátu a utrite do sucha. Nosnosť kabelky záleží od jej veľkosti, tvaru a pevnosti materiálu. Hmotnosť obsahu v kabelke musí byť priamo úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu. 

 

Pryž (guma) – Umývajte vlhkou handričkou s prídavkom saponátu a utrite do sucha. Nosnosť kabelky záleží od jej veľkosti, tvaru a pevnosti materiálu. Hmotnosť obsahu v kabelke musí byť priamo úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu.

 

Prútený materiál / slama – Kabelky či tašky, ktoré obsahujú prútený materiál majú zvýšenú citlivosť na vlhko. Po premočení je potrebné ich nechať voľne usušiť. Prípadné znečistenie pretrite kefkou namočenou v mydlovej vode s octom a nechajte voľne usušiť. K odstráneniu nečistôt nepoužívajte chemické rozpúšťadlá ani riedidlá. Chráňte pred tepelným zdrojom. Po premočení je možnosť uvoľnenia pleteného materiálu. Je potrebné ich chrániť pred preťažovaním, nakoľko prútený materiál sa môže začať uvoľňovať. Nosnosť kabelky záleží od jej veľkosti, tvaru a pevnosti materiálu. Hmotnosť obsahu v kabelke musí byť priamo úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu.

 

Spoločenské kabelky – Sú nenáročné na udržiavanie a ošetrovanie. Kabelku s bižutérnym ozdobným prevedením jemne oprášte, kožené kabelky pretrite suchou handričkou, umelohmotné taktiež pretrite slabo navlhčenou handričkou. Pri čistení pozor na ozdobné prevedenie, aby sa neznehodnotilo. Kovové časti pri stmavnutí pretrite vatou alebo vhodným prípravkom na strieborné a kovové predmety. Hmotnosť obsahu v kabelke musí byť priamo úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu.

 

 

Návod na ošetrovanie kabeliek a tašiek v skratke

 

Nový výrobok používajte tak, aby nedochádzalo k jeho znečisteniu alebo rýchlemu opotrebeniu, zachádzajte s ním šetrne

 • po použití výrobok odložte tak, aby sa zachoval svoj tvar a nedeformoval sa
 • kabelky nikdy neperte
 • dbajte na to, aby sa výrobky nepremáčali
 • jednotlivé materiály ošetrujte špeciálnymi prípravkami určenými na starostlivosť a ochranu tohto typu materiálu
 • pri čistení výrobku nešúchajte znečistené miesta drsne, aby nedošlo k vyblednutiu farby
 • pri ostatných doplnkoch - peňaženky, opasky, atď.  platí rovnaký postup ošetrenia podľa typu materiálu uvedeného vyššie
 • hmotnosť obsahu v kabelke musí byť priamo úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu, preto dodržiavajte horeuvedené nosnosti a kabelky nepreťažujte                                                             

Ošetrovanie kabeliek sa odporúča vykonávať v pravidelných intervaloch, keďže po istom čase daný prostriedok na ošetrenie stráca účinnosť. Impregnačný prostriedok sa neodporúča používať v menších uzavretých priestoroch, aby v prípade zlej manipulácie nedošlo k podráždeniu očí alebo dýchacích ciest. Pred použitím prostriedku na ošetrenie si dôkladne prečítajte jeho návod na použitie. Všetky prípravky na ošetrovanie jednotlivých materiálov si môžete zakúpiť v príslušných predajniach na to určených, napríklad v predajniach s kožennou galantériou, predajne s obuvou a pod.

 

Poškodenie výrobkov nedodržaním uvedených zásad nemôže byť predmetom reklamácie!

Reklamáciu je potrebné uplatniť ihneď ako sa poškodenie prejaví. Prípadné ďalšie používanie môže zapríčiniť prehĺbenie poškodenia a zamietnutie reklamácie.

 

Nezabudnite prosím, že záručná doba a životnosť sú dva pojmy. Životnosť je daná spôsobom a intenzitou používania a nemusí byť vždy rovnaká ako záručná doba.

 

V Košiciach 30.06.2016

 

 

Novinky z nášho blogu

✨ Doťukni svoj outfit kabelkou za pár € ✨
29.12.2022 Inšpirácie
✨ Doťukni svoj outfit kabelkou za pár € ✨
Vyzerať stále tip-top aj s jednoduchou kabelkou za pár eur nie je žiadna veda. čítať celé
Nová kolekcia Laura Biaggi!
17.11.2022 Kolekcie
Nová kolekcia Laura Biaggi!
Overená klasika aj úplne nové modely, to je kolekcia jeseň/zima 2022 s Laurou Biaggi! čítať celé
❄️ 3 zimné inšpirácie pre Teba! ❄️
03.11.2022 Inšpirácie
❄️ 3 zimné inšpirácie pre Teba! ❄️
Z našej ponuky sme vyskladali tri kombinácie, ktoré dobre vyzerajú a ešte lepšie sa nosia! čítať celé
Máš zelenú kabelku?
20.10.2022 Inšpirácie
Máš zelenú kabelku?
Poradíme Ti ako ju nosiť, aby dobre vyznela! čítať celé
Prihlás sa do nášho newslettera!

 

 

 

Informácie pre zákazníkov

O nás

KONTAKTY

Obchodné podmienky / GDPR

BLOG

 

Časté otázky

NajkrajšieKabelky.sk nájdete na GLAMI.sk

Kde nás nájdete?

Sklad a predajňa sa nachádza na ulici

Jarmočná 1- dvor Kamenárstvo

040 01 Košice

Najkrajšie kabelky.sk
08:00 - 15:00, PO - PIA